KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15502079
nr 1550 2079
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, Getter. Signerad, numrerad 29/70. Bildmått: 15x11 cm, yttermått inklusive ram: 31x24
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:35:33
3/7 19:59:23
100 kr
3/7 20:30:34
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell